تبلیغات
....::::آموزش کامپیوتر::::.... - ایران به "گواهی دیجیتال" یاهو و گوگل دست یافت !!!

ایران به "گواهی دیجیتال" یاهو و گوگل دست یافت !!!

نویسنده :سهیل صادقی
تاریخ:یکشنبه 7 فروردین 1390-08:30 ق.ظ

یک شرکت فعال در زمینه امنیت اینترنت از دستیابی هکرهای مستقر در ایران به گواهی دیجیتال خدمات پست الکترونیکی یاهو و گوگل و دیگر نرم افزارهای ارتباطی مانند اسکایپ خبر داده است. به گزارش سی.نت، هکرهای ایرانی در یک حمله سایبری هدایت شده از ایران که به دلیل پیچیدگی و ظرافت بالا به احتمال زیاد به صورت سازمانی اجرا شده است، به گواهینامه اتصال امن سایتهای بزرگ و معتبری نظیر گوگل، یاهو، مایکروسافت و اسکایپ دست یافته اند.

به گزارش بی.بی.سی، گواهی دیجیتال(Digital Certificate) سندی الکترونیک است که به کاربران اطمینان می دهد تبادل اطلاعات بین مرورگر آنها و سرور سایت مورد رجوع رمزگذاری شده است و شخص سومی به آن دسترسی ندارد.
چنین گواهینامه‌هایی به کسانی که آن را در اختیار دارند اجازه می‌دهد که تحت شرایطی با جعل نسخه امن این وب‌سایت‌ها، به اطلاعات رمزگذاری شده دسترسی پیدا کنند.
جعل گواهی دیجیتال سایت های اینترنتی به دولت ها اجازه می دهد با تغییر مسیر ترافیک آنلاین، به مکاتبات الکترونیک کاربران دسترسی پیدا کنند.

کومودو می‌گوید از آن جایی که این شرکت‌ها فقط خدمات رایگان ارائه می‌دهند و خدمات ارتباط و انتقال مالی ندارند، می‌توان نتیجه گرفت که مهاجمان قصد داشتند فقط اطلاعات و مشخصات را به دست آورند و قصد سرقت مالی نداشته‌اند.

کمودو با اشاره به آدرس اینترنتی هکرها و نوع تمرکز حملات نتیجه گرفته است که این حملات برای به دست آوردن نام کاربری و کلمه عبور ایمیل ها و محتوای اطلاعات رد و بدل شده کاربران ایرانی انجام شده باشد.

حمله مورد اشاره کمودو در پانزدهم مارس انجام شده و این شرکت پس از کشف این موضوع، گواهی های جعل شده را باطل کرده است.

بنیاد موزیلا و گوگل از ارتقای مرورگرهای خود برای شناسایی گواهی های جعلی مورد نظر خبر داده اند.

وال استریت جورنال به نقل از «میکو هیپونن» رئیس یک شرکت امنیت اینترنتی در فنلاند می‌گوید: «این حمله مثل یک کابوس می‌ماند. شرکت‌های اینترنتی در مقابل سرویس‌هایی که ارائه می‌دهند باید بتوانند امنیت کاربران را حفظ کنند. اگر این کار را نتواند انجام دهند، تقریباً می‌توان گفت همه چیز از دست رفته است.»
آقای هایپونن اضافه کرده است که «این اقدام، حمله‌ای از سوی یک هکر معمولی نیست. این یک حمله با برنامه است که باید از قبل طراحی شده و به دقت اجرا شده باشد.»


دانلود موزیک ، دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم