تبلیغات
....::::آموزش کامپیوتر::::.... - استارت ویندوز XP در حالت غیر عادی

استارت ویندوز XP در حالت غیر عادی

نویسنده :سهیل صادقی
تاریخ:یکشنبه 7 فروردین 1390-09:30 ق.ظ

زمانیكه ویندوز شما مشكل پیدا می كند و دیگر قادر به بالا آوردن ویندوز نیستید بهترین گزینه ای كه در برابر شماست استفاده از Safe Mode است.

ابتدا كامپیوتر را restart كنید آغاز بالا آمدن كامپیوتر كلید Ctrl را فشرده و نگه دارید تا منوی  Start up ظاهر شود كه در آن چندین گزینه برای استارت ویندوز وجود دارد اگر دو ویندوز داشته باشید از شما خواسته می شود یكی را انتخاب كنید. در بعضی از كامپیوتر ها  می توانید از كلید F8 برای این منظور استفاده كنید.

بعد از ظاهر شدن منوی Start up شماره ای را كه در مقابل Safe Mode  قرار دارد وارد كنید و كلید اینتر را بزنید. اكنون وارد Safe Mode شده اید و می توانید مشكل ویندوز را حل كنید شاید بخواهید از system restore استفاده كنید یا از یك نرم افزار استفاده كنید یا بخواهید علت مشكل را پیدا كنید اكنون كامپیوتر در اختیار شماست.

در Safe Mode امكان ارتباط با شبكه را ندارید. شما می توانید در هنگام انتخاب، گزینه زیر را انتخاب كنید

Safe Mode with Networking

این گزینه به شما امكان ارتباط با شبكه را می دهد. یا می توانید گزینه

Safe Mode with Command Prompt

را انتخاب كنید این حالت مانند Safe Mode است با این تفاوت كه فضای گرافیكی كه در Safe Mode وجود داشت اكنون در اختیار ندارید.

گزینه دیگری كه می توانید انتخاب كنید عبارت است از:

Last Known Good Configuration

با انتخاب این گزینه به طور خودكار با استفاده از اطلاعات registry كه در آخرین shut down ذخیره شده است كامپیوتر را استارت می كند. این گزینه در بسیاری از موارد راه گشا است.

مواردی وجود دارد كه Safe Mode نمی تواند به شما كمك كند مانند زمانیكه فایلهای راه انداز ویندوز خراب شوند در این حالت recovery console می تواند به شما كمك كند.

 نوع مطلب : ویندوز xp دانلود موزیک ، دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم