تبلیغات
....::::آموزش کامپیوتر::::.... - پاكسازی رجیستری:

پاكسازی رجیستری:

نویسنده :سهیل صادقی
تاریخ:سه شنبه 24 اسفند 1389-09:29 ق.ظ

بانك اطلاعاتی رجیستری در ویندوز از نرم افزارها و سخت افزارهای و نصب شده در كامپیوتر نگهداری می كند و اطلاعاتی در مورد خصوصیات اجزای مختلف كامپیوتر نیز ذخیره می كند. بعد از instal یا unistal كردن یا حتی تغییرات پیكر بندی در برنامه های رجیستر شده رجیستری ویندوز می تواند خراب شود یا آنقدر شلوغ شود كه اصطلاحآ كامپیوتر گیج شود و عكس العملهای غیر معمولی از خود نشان دهد.

ویندوز یك ابزار بسیار مفید برای تعمیر رجیستری در اختیار شما قرار داده است. به دلیل اینكه رجیستری دائمآ در ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد این ابزار فقط در msdos قابل استفاده است روی  start كلیك كنید سپس روی shut down كلیك كنید و گزینه start in ms dos كلیك كنید. اطلاعات بیشتر در مورد این ابزار را می توانید از سایت microsoft بدست بیاورید.

زمانیكه C:\windows ظاهر شد این عبارت را تایپ كنید scanreg/fix بعد از یك تآخیر كوتاه یك پنجره حاوی پیغام ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد كه رجیستری با موفقیت تعمیر شد با زدن كلید Enter آن را تصدیق كنید. زمانیكه دوباره C:\windows ظاهر شد تایپ كنید scanreg/opt بعد از لحظاتی دوباره C:\windows ظاهر می شود. برای باز گشت به ویندوز exit را تایپ كنید.نوع مطلب : آموزش نرم افزار دانلود موزیک ، دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم