تبلیغات
....::::آموزش کامپیوتر::::.... - قدرت و کارایی آنتی ویروس خود را به بهترین و ساده ترین روش آزمایش کنید

قدرت و کارایی آنتی ویروس خود را به بهترین و ساده ترین روش آزمایش کنید

نویسنده :سهیل صادقی
تاریخ:جمعه 12 فروردین 1390-06:10 ب.ظ

تست کردن آنتی ویروس

قدرت و کارایی آنتی ویروس خود را به بهترین و ساده ترین روش آزمایش کنید

در دنیای کامپیوتر و ارتباطات، ویروس ها و بدافزارها یکی از بدترین مشکلات محسوب می شوند که همیشه باعث دردسر و خرابی می شوند، ضمن اینکه برای برخورد و مقابله با این ویروس ها و بدافزارها، انواع و اقسام آنتی ویروس هایی در دسترس می باشند. ولی قویترین آنتی ویروس کدام است؟ آنتی ویروسی که شما بر روی سیستم خود نصب کرده اید، تا چه حد در مقابل این ویروس ها قوی و قدرتمند است؟

از دیدگاهی مسلما قویترین آنتی ویروس، به روزترین آنتی ویروس است. یعنی شرکت سازنده باید همتی داشته باشد در شناسایی به روزترین ویروس ها و قراردادن روش های برخورد با این ویروس ها در سایت خود، که کاربران بعد از نصب آنتی ویروس، با وصل شدن به سرور شرکت سازنده آنتی ویروس، نرم افزار آنتی ویروس خود را به روز کنند، که البته انجام این کار مستلزم خرید قانونی یک نسخه از آنتی ویروس می باشد تا شرکت سازنده با شناسایی شما بتواند نرم افزار آنتی ویروس را به روز کند و جدیدترین روش های برخورد را به آنتی ویروس شما اضافه کند.

اما شما چقدر به آنتی ویروس خود اطمینان دارید؟

برای تست قدرت آنتی ویروس می توانید از راه کارهای زیادی استفاده کنید. در واقع موسساتی هستند که برطبق معیارهای جهانی، آنتی ویروس شما را تست می کنند. این موسسات دارای آزمایشگاه های قوی بوده که با متخصصان خود به تست آنتی ویروس ها می پردازند.

شاید بگویید که درآمد این موسسات از کجا تامین می شود؟ در پاسخ باید گفت، شاید برای من و شما که یک کاربر عادی کامپیوتر هستیم، داشتن قوی ترین آنتی ویروس چندان بزرگنمایی نمی کند، ولی شرکت ها و موسساتی در جهان هستند که برای کارهای خود نیاز به قویترین و مطمئن ترین آنتی ویروس دارند و حتی کوچکترین ریسکی برای آنتی ویروس نمی توانند انجام دهند. بر همین اساس این شرکت ها با پذیرفتن هزینه های بررسی و پژوهش و تحقیق در این زمینه، در حقیقت تامین کننده بخش عمده هزینه ها می باشند.

البته در کنار این مسئله، موسسات تست آنتی ویروس، برای بازاریابی و جذب مشتری، در کنار کار اصلی، به خدمات رایگان نیز مبادرت می کنند. یکی از مطرح ترین و معتبرترین این موسسات، موسسه EICAR است.

معرفی موسسه EICAR

EICAR مخفف (Institue for Computer Antivirus Research European)  به معنی «موسسه اروپایی تحقیقات ضدویروس برای کامپیوتر» است که یک موسسه غیر انتفاعی برای تحقیقات در زمینه ضدویروس ها و بهبود در توسعه نرم افزارهای ضدویروس محسوب می شود. این موسسه در سال 1991 تاسیس شد و در حال حاضر دفتر آن در آلمان قرار دارد. اخیراً این موسسه، تحقیقات خود را در زمینه نرم افزارهای مخرب به غیر از ویروس های کامپیوتری افزایش داده و کار خود را برروی موضوعات امنیت اطلاعات مانند امنیت محتوا، امنیت شبکه های بی سیم و ... معطوف کرده است.

این موسسه برای آزمایش آنتی ویروس شما، فایلی را آماده کرده که برای تست آنتی ویروس خود می توانید آن را از سایت رسمی این شرکت (www.eicar.org) دانلود کنید.

هدف از ارائه این فایل این است که افراد، شرکت ها و برنامه نویسان نرم افزارهای ضدویروس بتوانند نرم افزارهای ضدویروس خود را بدون دچار شدن به یک ویروس واقعی و عوارض ناشی از آن بسنجند.

 نوع مطلب : آنتی ویروس دانلود موزیک ، دانلود آهنگ جدید
دانلود فیلم